עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים

מאמנת ראייה רוחנית על מציאות מדומה

05/08/2014 05:28
רינת לזר
מציאות מדומה, ראייה רוחנית, רינת לזר

בעולם של היום הגדרת המציאות נשלטת עלידי השקפת עולם מדעית. העולם מלשון נעלם מקבל בעצם מציאות מעוותת.

 

המציאות שנשלטת על ידי המדע אמורה להיותמורכבת מאירועים, מקרים ועצמים שלא קשורים לעמדת צופה. לא משנה אם האדם נמצא לראות, להקליט או לבחון, האירועים יקרו מעצמם, ההנחה הרווחת היא להיות כמה שיותראובייקטיבי, אך נשאלת השאלה האם זוהי  המציאותבאמת?

 

בואו ניקח לדוגמא צמחים. מהם צמחים אוצמחייה? האדם הקדמון היה ניזון מצמחייה, האדם היותר מתפתח הפך את הצמחייה לתרופות,אמנים מציירים צמחייה ולחקלאים זוהי פרנסה.

למדען, לעומת זאת, זוהי רק אוסף שלצמחים מזנים שונים שעוברים פוטוסינתזה ועוזרים לשמירה על כדה"א.

 

הגישה המדעית לא באמת תוכל לומר לנו מה היאצמחייה, היא פשוט נותנת לנו עוד דרך או הסתכלות והגדרה למונח צמחייה. אנחנו צריכיםלנקוט בשיטה אובייקטיבית ולהחליט בעצמנו מה היא ההגדרה של צמחייה, במידה ונבחרבגישה המדעית אנחנו הפכנו להיות סובייקטיביים.

 

מה שהמדע עושה למשמעות של דברים הואבאמת מוזר. מאז שהאדם זוכר את עצמו אנחנו מנסים לקבוע הגדרות ותבניות ועל ידי כך לתפוסאת המשמעות של דברים עבורנו. בעצם איבדנו את הראייה אובייקטיבית לבחון מצביםוהגדרות ולהחליט האם זה טוב או סימן רע?

 

מחקרים מראים לנו שהאמת היא אובייקטיביתויש אירועים שפשוט אין להם משמעות או אנחנו עדיין לא רואים את המשמעות.התפקיד שלנוהוא לא לפרש את האירועים ולנסות להסביר את הסיבות ועל ידי כך לחזות את העתיד אלארק לתת להם מקום בחיינו החברתיים.

 

אז איך נדע להבדיל בין ראיית המציאות,קבלת המצב כמו שהוא והתבוננות פנימית על עצמנו בתוך התהליך ולא לקבל את המציאותשמשהו מדעי, כנראה שיש כאן צורך של עבודה עצמית.

על מנת שנצלח את החיים שלנו בסובלנות,אנחנו לא צריכים לסגוד למדע ולמציאות בתבניות, אלא פשוט להאמין שיש כוח מנתב גדולמאיתנו ופשוט "להיכנע".

 

החברה המודרנית מגישה לנו מגוון דעות שונותעל המציאות, חברות וארגונים בוחרות במציאות הנכונה להם וכך הופכים את המציאותלעובדה חברתית שעם הזמן תהיה מקובלת על כולנו.כלומר הגדרת המציאות עבורנו היא בראשוראשונה בנייה חברתית, אבל לעתים קרובות מדי אנחנו שוכחים את זה.